EST

TÖTOVEERINGUTE EEMALDAMINE

Ükskõik mis põhjusel tätoveeringutest vabanemine ka vajalikuks ei osutu, on kõige levinumad ja tõhusamad meetodid värvipigmendi eemaldamiseks laserprotseduurid.

Enne hooldust
Enne tätoveeringute eemaldamise laserhooldust peab protseduuri teostav iluspetsialist hindama kliendi naha seisundit ja -värvust.

Tätoveeringute lasereemalduse toimemehhanism
Laserseade lõhustab tätoveerimistinti laservalguse lühiajaliste kontsentreeritud impulssidega. Valguse ülekanne ja lainepikkus on välja arvestatud selliselt, et sihtmärgiks on ainult tätoveeringu pigmendid. Seega jääb naha enda pigment ja tätoveeringut ümbritsev nahk kahjustamata.

Valgus läbistab naha pindmised kihid ja imendub tätoveeringu pigmentides, põhjustades nende lagunemise väiksemateks osakesteks, ning seejärel eemaldab immuunsüsteem need kehast. Kuivõrd immuunsüsteem tegutseb tõhusamalt hea verevarustuse korral, eemaldatakse tätoveeringud paremini just sellistest piirkondadest. Seega on tätoveeringuid raskem eemaldada halvema verevarustusega kätelt ja jalgadelt.

Tätoveeringute eemaldamiseks võib vaja minna 1–15 laserhooldust, seejuures kestab iga hooldus vaid mõne minuti, ning seansside vaheline ajavahemik on 4–8 nädalat. Iga hooldusega tungitakse pisut sügavamale ja eemaldatakse rohkem värvainet, nii et tätoveering muutub järjest heledamaks.

Kõige paremaid tulemusi saadakse juhul, kui kliendil on valge kuni keskmiselt hele nahk ning tegemist on tumedama värvainega ning pindmiselt teostatud väiksema tätoveeringuga. Laservalgus otsib vajaliku pigmendi töötlemiseks kontrastseid pindu (tumedam värv heledal nahal) ning seega on eemaldamisprotsess kirjeldatud juhtumi korral tõhusam ja vaja läheb vähem seansse.

Taastumisaeg
Laserhooldus järgselt on nahk eriti tundlik UV-kiirgusele, seega tuleb nahka kaitsta päikesekaitsekreemiga. Mõne päeva jooksul pärast seanssi võib esineda kerge nahapunetus, mis möödub mõne päeva jooksul.

Võimalikud kõrvaltoimed
Tätoveeringute lasereemaldusega ei kaasne reeglina kõrvaltoimeid. Nahale võivad tekkida vesivillid ja koorikud , mis on hooldusega kaasnev normaalne nähtus. Koorikud kaovad tavaliselt kahe nädala jooksul.