EST

ARMIHOOLDUSED

Näotud armid ja venitusarmid ehk striiad on nii mehi kui naisi muretsema pannud juba sajandeid.

Armide & venitusarmide põhjused
Armid moodustuvad naha paranemisprotsessi käigus, kui mitmest kihist koosnevat nahka on vigastatud. Vigastuse põhjuseks võib olla õnnetusjuhtum, kirurgiline operatsioon, põletus või ka ägedalt kulgev aknevorm.
Et venitusarmide täpsem põhjus on teadmata, siis arvatakse, et striiad tekivad naha kollageeni ja elastiini purunemise tagajärjel mehaanilise surve all. Rasedus ja kaalu lisandumine ongi venitusarmide peamisteks põhjustajateks. Kõige sagedamini ilmnevad venitusarmid sellistes piirkondades, kus nahk peab taluma mehaanilist survet, näiteks rindadel, kõhul, reitel, niudepiirkonnas ja istmikul. Algselt on venitusarmid punakad, muutudes valkjaks alles paranemisprotsessi käigus.

Uus tehnoloogia 
Täna on Microneedling ja IPL-raviga võimalik mõjutada tervet rida erinevaid armide ja venitusarmide tüüpe. Need uued tehnoloogiad stimuleerivad armi all olevat nahakudet, ergutades nahas olevaid fibroblaste taas jagunema ning stimuleerides ühtlasi ka kollageenitootmist. Taoliste protsesside tagajärjel armi all olev nahk pakseneb, kuni hakkab meenutama armi ümbritsevat normaalset nahka.

Eeldatavad tulemused
Tulemused ei pruugi ilmneda koheselt ning võivad individuaalsetest teguritest tingituna olla küllaltki erinevad. Microneedlingu ja IPL-ga teostatud hooldustel on kumulatiivne iseloom ja seetõttu läheb edukaks raviks vaja korduvaid hooldusseansse. Uuemad ja väiksemad armid ja venitusarmid alluvad hooldustele paremini ning tulemused on tõhusamad kui vanemate ja sügavamate armide korral.

Microneedling- ja IPL-hooldustega on saadud punakate või nahapinnast kõrgemate armide seisundi parandamisel või isegi nende eemaldamisel väga häid tulemusi. Hiljutised uuringud on näidanud, et Microneedling- ja IPL-hooldused stimuleerivad kollageenitootmist, kusjuures täiendavate uuringute põhjal täheldati, et venitusarmid vähenevad edasi veel 1–6 kuu möödudes pärast hoolduste lõppemist.

Taastumisaeg 
Nahk hoolduse läbi teinud piirkonnas võib mõne päeva jooksul punetada, kuid sellega ei tohiks kaasuda püsivaid nahavärvuse muutusi ega muid nähtavaid jäävaid märke nahal.