EST

K&V
TSELLULIIT

Tselluliit on kühmuline, kohupiima meenutav moodustis naha all, mida reeglina võib leida istmiku-, kõhu- ja reitepiirkonnast. Tselluliit on rohkem levinud naistel kui meestel, eriti aga 35 eluaasta ületanud naiste seas. Tselluliiti esineb 80–90% naistest, kusjuures vanuse tõustes olukord halveneb, põhjustades lisaks füüsilistele ka mitmesuguseid psühholoogilisi probleeme.

K: Kuidas tselluliit tekib? 
V: Tselluliidi tekkepõhjuste hulka peale ebatervislike eluviiside kuuluvad veel hormonaalsed muutused puberteedieas, rasedus ja menopausi eelne või järgne periood. Organismi teatud kõrvalekalded, nt östrogeeni üleproduktsioon, endokriinsüsteemi häired jne., võivad samuti põhjustada rasva ladestumist kehas ja lõppeda tselluliidi moodustumisega. Istuva eluviisiga inimestel, kellel jääb vajaka kehalisest koormusest, on samuti suurem tõenäosus tselluliidi tekkimiseks. Tselluliidi moodustumise tõenäosust suurendavad ka küllastunud rasvade ja suhkru suurenenud tarbimine, vähene veejoomine jms. Mõne eksperdi arvates võivad tselluliiti põhjustada halb vere- ja lümfiringe.

K: Kuidas tselluliidist vabaneda?
V: Tselluliidist vabanemiseks on mitmeid võimalusi. Istuvast eluviisist loobumine, suurem füüsiline aktiivsus ja range dieet – nendest abinõudest võib palju kasu olla, et vähendada üldist rasvahulka kehas ja ka tselluliiti. Võimalik on abi saada ka mõnest ülimoodsast tehnoloogilisest meetodist, nagu IPL-ravi, mesoteraapia, raadiosagedusravi, PowerShape protseduurid jne, millel on märkimisväärne tselluliiti vähendav mõju.
Tselluliidist vabaneda soovija peab loobuma kaloririkkast, kõrge rasva- ja süsivesikute sisaldusega toidust, mis talletatakse kergesti rasvana kehasse. Menüüsse tuleb lülitada kõrge kiudainete sisaldusega toiduaineid, millel on rasva siduv toime ning, mis suudavad soolestikus siduda juba olemasolevat rasva ja eemaldada need kehast.