EST

K&V
HÜPERPIGMENTATSIOON

Hüperpigmentatsioon ilmneb siis, kui nahk toodab liigses koguses tumedat pigmenti melaniini, mis põhjustab nahapinnal soovimatute pruunide laikude, nt tedretähtede, melasmide või vanadusega kaasnevaid tumedamate laikude, teket. Selliste pruunide laikude tekkepõhjus on liigne päevitamine (UV-kiirgus), rasedus või suukaudsetest antibiootikumidest, kontratseptiividest tingitud hormonaalsed muutused ja ka nahavigastused, mille on põhjustanud kas akne, põletused vms.

Ealistest muutustest tingitud laigud ja teised pigmentkahjustused võivad muutuda tumedamaks või veelgi selgemalt nähtavaks siis, kui nahk on eksponeeritud päikesele. Põhjuseks on taas melaniin, mis absorbeerib naha kaitsmiseks liigset ultraviolettkiirgust. Probleemideta naha puhul on sellise protsessi tulemuseks päevitumine, kuid pigmentkahjustustega naha korral tumenevad hüperpigmenteerunud nahaosad veelgi. Päikesekaitsekreemide kasutamine peaks olema kõigile kohustuslik. Üksainus päev täis liigset päikest võib hiljem nõuda pikaajalist ravi.

K: Milles seisneb hüperpigmentatsiooni eemaldamine?
V: Hüperpigmentatsiooni hoolduste eesmärk on tumenenud nahapiirkondade ühtlustamine ülejäänud nahatooniga. Selleks sobivad erinevad meetodid alates melaniini teket blokeerivatest kreemidest ja seerumitest, mida kombineeritakse paiksete ravimitega, kuni laserravini välja. Millist meetodi valida, sõltub täielikult igast konkreetsest juhtumist ja nahatüübi vajadustest.

K: Mida teha, kui minu nahal ilmneb hüperpigmentatsioon? Kas ma pean nende laikudega elama kogu ülejäänud elu?
V: Vastus on ei! Pigmenteerunud naha ravimiseks on palju erinevaid mooduseid.

K: Milliseid hooldusi pakume hüperpigmentatsiooni eemaldamiseks meie?
V: Spetsiaalsete kreemide abil saab reguleerida melanotsüütide aktiivsust ja muuta olemasolevad pigmentkahjustused heledamaks ning loomulikult pakkuda nahale ka kaitset UV-kiirguse eest. Lisaks on võimalik koorida naha pindmisi kihte, et kiirendada uue ja veatu naha teket. Efektiivset abi hüperpigmentatsiooni vastu pakuvad Dermaroller® Teraapia, keemilised koorimised, mikrodermabrasiooon, IPL,- ja laser-ravi.